Yageo Group R76TR3220SE30J
Film Capacitor, Polypropylene, 1600V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R76TR3220SE30J.
IHS
Datasheet32 pagesIl y a 2 ans
Master Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
18
Authorized Distributors
5
Capacitance
220 nF
220 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1.6 kV
1.6 kV
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
33.0962 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Introduction Date2003-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-F2W224JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECWF2224JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 250V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FA2J224J
Cap Film 0.22uF 630V PP 5% (18.2 X 7.1 X 12.3mm) Radial 15mm 105C Bulk
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.22uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R76TR3220SE30J fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.22uF 1600V PP 5% (32 X 18 X 33mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.011 Ohm 110C Bulk
Power Film Capacitor, 0.22 uF, 650 V, 1.6 kV, ± 5%, Double Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
CAP, 0.22UF, 1.6KV, FILM, RADIAL; Capacitance:0.22µF; Voltage Rating:1.6kV; Capacitor Dielectric Type:PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance:± 5%; Product Range:R76 Series; Capacitor Case Style:Radial Box; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:105°C; Automotive Qualification Standard:-; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)