Yageo Group R75QI3100AA00J
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R75QI3100AA00J.
IHS
Datasheet38 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,538
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
1 kV
1 kV
1 kV
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
19.1008 mm
19.1008 mm
19.1008 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 1250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR75QN31004000J
PanasonicECW-H10104JVB
Ecwh, Met Polyprop Film Cap Radial Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-H10104JVB
Yageo GroupR474I310050A1K
Film Capacitor, Polypropylene, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1Uf, Through Hole Mount, 7143
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R75QI3100AA00J fournies par ses distributeurs.
Power Film Capacitor, 0.1 uF, 250 V, 1 kV, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, Through Hole
Cap Film 0.1uF 1000V PP 5%( 18 X 11 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 0.0159 Ohm 105C Automotive Bag
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Film Capacitors 1k V 0.1 uF 105C 5% 2 Pin LS=15
Radial R75 250V 0.1muF 卤5% 0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
100nF ¡À5% 15mm 1KV 250V 15.9m¦¸ 18mm*11mm*19.1mm
0,1 Uf0 Vdcv |Kemet R75QI3100AA00J
CAP, 0.1UF, 1KV, FILM, RADIAL; Capacitance: 0.1µF; Voltage Rating: 1kV; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 5%; Product Range: R75 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Termina