Yageo Group R75MR42204040J
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R75MR42204040J.
Newark
Datasheet38 pagesIl y a 2 ans
Datasheet26 pagesIl y a 11 ans
Datasheet1 pageIl y a 2 ans
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Datasheet1 pageIl y a 9 ans
Datasheet1 pageIl y a 10 ans
Farnell
Master Electronics
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.48%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
43,242
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
25.0952 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-FD2W225JB
Cap Film 2.2uF 450V PP 5% (17.5 X 11.1 X 19.3mm) Radial 7.5mm 110C Bulk
PanasonicECW-F2W225JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W225J
Yageo GroupR71VN42204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71MN42204030K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R75MR42204040J fournies par ses distributeurs.
KEMET R75MR42204040J Film Capacitor, R75 Series, 2.2 F,5%, PP (Polypropylene), 400 V
R75 2.2UF POLYPROPYLENE FILM CAPACITOR 220 V AC, 400 V DC +/-5%
Cap Film 2.2uF 400V PP 5%( 32 X 13 X 25mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.0072 Ohm 105C Tray