Yageo Group R71MI3470DQ00K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R71MI3470DQ00K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-40.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
12,319
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
13.589 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-FD2W474K
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead; 450Vdc,0.47Uf,10% Ls=15.0 Bulk St Rohs Compliant: Yes
PanasonicECW-FD2W474Q1
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECWF2W474KAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount, 7135
Yageo GroupR71MN3470AA00K
Film Capacitor, B32672Z Series, 0.47 F, 10%, Pp (Polypropylene), 450 V Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R71MI3470DQ00K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.47uF 420V PP 10% (18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 0.119 Ohm 105C Ammo
0.47 µF film capacitor, 220 VAC and 420VDC voltage rating, made of metallized polypropylene (PP), radial lead style, with wire leads.
470nF ¡À10% 15mm 18mm*7.5mm*7.5mm
0,47 U 420V |Kemet R71MI3470DQ00K