Yageo Group R71MI34704000K
Film Capacitor, Polypropylene, 420V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R71MI34704000K.
IHS
Datasheet22 pagesIl y a 2 ans
Newark
TME
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-87.50%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
542
Authorized Distributors
5
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
13.589 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECWFE2W474K
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECWFE2W474Q1
Cap Film 0.47uF 450V PP 10%( 13 X 7 X 12.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 10mm 105C Ammo
PanasonicECW-FD2W474KB
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FD2W474KB
Yageo GroupR71VI34704020K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.47uF 520V PP 10% (18 X 9 X 17.5mm) Radial 15mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, B32672Z Series, 0.47 F, 10%, Pp (Polypropylene), 450 V Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R71MI34704000K fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R71 220V 0.47muF ±10% 0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
Cap Film 0.47uF 420V PP 10%( 18 X 7.5 X 13.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 0.119 Ohm 110C Bulk
CAP, 0.47µF, 420V, 10%, PP, RADIAL; Capacitance: 0.47µF; Voltage Rating: 420V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R71 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor