Yageo Group R60IF3100AA6AK
Cap Film 0.1Uf 250V Pet 10% 13 X 4 X 9Mm Rdl Stacked 10Mm Rohs Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R60IF3100AA6AK.
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
JRH Electronics
Farnell
Newark
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+29.29%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,736
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Dielectric
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
PC Pins
PC Pins
Height - Seated (Max)
9.0932 mm
10.0076 mm
10.0076 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2014-03-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECQE2104KF
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E2104KB
Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.9 X 5.9 X 9mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.1uF 250V PET 10%( 7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.1uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.1uF 250V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-E2104KF3
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL / 0.1 µF Film Capacitor 250V Polyester, Metallized Radial
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R60IF3100AA6AK fournies par ses distributeurs.
FILM CAPACITOR, 0.1UF, 250VDC, RADIAL;
MKT Capacitor 0,1uF 250V 10% layered
Film Capacitors 250V 0.1 uF 105C 10% 2 Pin LS=10
FILM CAPACITOR, POLYETHYLENE TER
Capacitor, 100nF, 160VAC, 250VDC, 10%
Radial R60 160V 0.1muF ±10% 0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm