Yageo Group R46KR368000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R46KR368000M1K.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Future Electronics
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-37.72%
Stock
43,378
Capacitance
680 nF
680 nF
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
16.9926 mm
17.0942 mm
Pièces détachées
Yageo GroupR463N368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.68uF 305VAC PP 10% (18 X 11 X 18.5mm) Radial 15mm 105C Bulk
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 680nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Yageo GroupR46KN368050M2K
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R46KR368000M1K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.68uF 560V PP 10% (32 X 9 X 17mm) Radial 27.5mm 110°C Loose in Box
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 0.68muF ±10% 1.260Lx0.354W 32.00mmx9.00mm
SUPPRESSION CAP, 0.68UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.68µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 275V Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; dv/dt Rating: 150V/µs; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 110°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)