Yageo Group R46KN31505001K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R46KN31505001K.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-60.13%
Stock
2,043
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
15.0876 mm
15.0876 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Epcos B32922 150nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-10%; Through Hole
Yageo GroupR463I315050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71PI31504030K
PanasonicECW-FD2W154KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R46KN31505001K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.15uF 560V PP 10% (26.5 X 6 X 15mm) Radial 22.5mm 110°C Bulk
Avnet Japan
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 275V 150nF 10%
Cap Film Suppression X2 0.15uF 560VDC/275VAC PP 10%( 26.5 X 6 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 110C Bag
CAP FILM 0.15UF 10% 560VDC RAD
150nF ¡À10% 22.5mm 560V 275V 26.5mm*6mm*15.1mm
46KN31505001K, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
0,15 U 275V |Kemet R46KN31505001K