Yageo Group R46KN31500001K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R46KN31500001K.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 3 ans
Farnell
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-22.80%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,015
Authorized Distributors
6
Capacitance
150 nF
150 nF
150 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
15.0876 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginBulgaria
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2007-02-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Epcos B32922 150nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac +/-10%; Through Hole
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR71PI31504030K
PanasonicECW-FD2W154KQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.15uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KI315050M2K
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R46KN31500001K fournies par ses distributeurs.
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 0.15muF ±10% 1.043Lx0.236W 26.50mmx6.00mm
Cap Film Suppression X2 0.15uF 560VDC/275VAC PP 10% (26.5 X 6 X 15mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 110C Bulk
CAP FILM 0.15UF 10% 560VDC RAD
150nF ¡À10% 22.5mm 560V 275V 26.5mm*6mm*15.1mm
0,15 U 275V |Kemet R46KN31500001K
SUPPRESSION CAP, 0.15UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.15µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 275V Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolera