Yageo Group ELG107M450AR2AA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ELG 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group ELG107M450AR2AA.
IHS
Datasheet24 pagesIl y a 2 ans
Datasheet33 pagesIl y a 19 ans
Newark
element14 APAC
Farnell
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-17.43%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
22,760
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
628 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
600 mA
690 mA
690 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20%( 16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConEPAG401ELL101ML30S
Cap Aluminum 100uF 400V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUVR2V101MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 350V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
United Chemi-ConEKMH451VSN101MQ30S
Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAQ 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descriptions
Descriptions de Yageo Group ELG107M450AR2AA fournies par ses distributeurs.
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, CAP 100 UF, TOL 20%,VOL-RTG 450 VDC, SNAP-IN,25X30MM
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.628 Ohm 600mA 2000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic Capacitor, Snap-In, Elg Series, 100 F, 20%, 450 V, 25 Mm, 0.628 Ohm Rohs Compliant: Yes |Kemet ELG107M450AR2AA
CAP, 100µF, 450V, ALU ELEC, SNAP-IN; Capacitance: 100µF; Voltage Rating: 450V; Product Range: ELG Series; Lifetime @ Temperature: 2000 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Quick Connect, Snap-In; D