United Chemi-Con EPAG401ELL101ML30S
Cap Aluminum 100uF 400V 20% (16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105°C Bulk
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
United Chemi-Con
Master Electronics
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.85%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
15,301
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
12000 hours
Ripple Current
580 mA
710 mA
710 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.004 mm
32.004 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20%( 16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105C Bulk
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
United Chemi-ConEKMH451VSN101MQ30S
Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (16 X 35mm) Radial 7.5mm 730mA 2000h 105C Bulk
NichiconUPZ2G101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 400V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
KYOCERA AVXUVR2V101MRD6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 350V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descriptions
Descriptions de United Chemi-Con EPAG401ELL101ML30S fournies par ses distributeurs.
Bulk/Capacitor, Aluminum, 400 V, Cap.100 , Dia.16 , Leng.30 |Chemi-Con EPAG401ELL101ML30S
PAG Series 400 V 100 uF 105°C Ø16 x 30 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
100uF 400V ±20% 580mA@120Hz Plugin,D16xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
100¦ÌF 400V ¡À20% 7.5mm 2000h@ 105¡ãC 580mA@ 120Hz,870mA@ 100kHz ,D16xL30mm 16mm*30mm*32mm