Yageo Group EDT476M035S9LAA
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Surface Mount, 3333
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group EDT476M035S9LAA.
IHS
Datasheet17 pagesIl y a 2 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.39%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 µF
47 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
Tolerance
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1 Ω
Life (Hours)
1000 hours
Ripple Current
75 mA
100 mA
Height - Seated (Max)
6.1976 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2016-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group EDT476M035S9LAA fournies par ses distributeurs.
EDT ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can - SMD Aluminum Electrolytic Capacitor 0.315Dia 8.00mm ±20% 47muF 35V
47¦ÌF 35V ¡À20% 1000h@ 125¡ãC 107.143mA@ 100kHz,75mA@ 120Hz SMD 8.3mm*8.3mm*6.5mm
Capacitor, 47.0UF 35.0V REEL ROHS-PRC;
EDT476M035S9LAA, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Cap, 47Uf, 35V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:47Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 125°C; Polarity:Polar; Product Range:Edt Series; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Kemet EDT476M035S9LAA