Yageo Group C317C103K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.01uF X7R 10% LS=5.08mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group C317C103K1R5TA.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 2 ans
Newark
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.46%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
45,443
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Dipped
Dipped
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
5.08 mm
5.08 mm
5.08 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 0.01uF X7R 10% LS=2.54mm
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.01uF X7R 10% LS=2.54mm
KYOCERA AVXSR075C103KARTR2
Cap Ceramic 0.01uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
Yageo GroupC322C103K1R5TA
卤10% 100V 10nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
卤10% 250V 10nF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C317C103K1R5TA fournies par ses distributeurs.
317 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 100 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Avnet Japan
Rdl,conf,x7R,.01Uf,100V,10%,.15X.23,.2Ls,bulk,hazmat Rohs Compliant: Yes