Yageo Group C1206C225K4RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1206
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
23,376
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.6 mm
1 mm
1 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C1206C225K4RAC7025 fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 2.2uF 16V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
1206 ceramic capacitor -/+15ppm/Cel ppm/C 10% 2.2muF 16V
High Capacitance SMD Ceramic Chip Capacitors 16volts 2.2uF X7R 10%