Yageo Group C0805C473K5RAC7210
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
IHS
Datasheet27 pagesIl y a 2 ans
Upverter
Master Electronics
ODG (Origin Data Global)
Tendance sur 3 mois:
+412%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
47 nF
47 nF
47 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %