KYOCERA AVX 08055C473KAT4A
0805 47nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX 08055C473KAT4A.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
Newark
TME
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-79.11%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date1998-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0805C473K5RACTU
50V 47nF X7R ±10% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
KYOCERA AVX0805YC473KAT2A
0805 47 nF 16 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor 47nF, 50V, 0805, ±10 %
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.047uF 10% X7R 50V 0805 Paper T/R
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX 08055C473KAT4A fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.047uF 50V X7R 10% SMD 0805 125°C Paper T/R
0805 (2012Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 50V 0.047muF ±10% X7R