Yageo Group C0805C103J3GACTU
0805 C 10NF Ceramic Multilayer Capacitor, 25 V, +125DEGC, C0G Dielectric, +/-5%
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 1 an
Master Electronics
Farnell
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.49%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Stock
97,996
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Dielectric
C0G
C0G
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
5 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-06-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
50V 10nF C0G ±5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
Samsung Electro-MechanicsCL21C103JBFNNNG
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 10nF, Surface Mount, 0805 inch
C Series 0805 10 nF 100 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 2012M/0805
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.01 uF, 50 V, 5%, C0G (NP0), 0805 2012 Metric
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0805C103J3GACTU fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.01uF 25V C0G 5% SMD 0805 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Chip Capacitance (Mlcc) 0805 10nF ±5% 25V C0G (NP0)
Ceramic Capacitor 10nF, 25VDC, 0805, ±5 %
MLCC-SMD/SMT 25V 0.01uF C0G 0805 5%
0805 (2012Metric) SMD Comm C0G 25V 10000pF ±5% C0G NP0
Ceramic Capacitor, 0.01Uf, 25V, C0G, 5%, Smd, Full Reel; Capacitance:0.01Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:C Series Kemet Rohs Compliant: Yes |Kemet C0805C103J3GACTU