TDK C2012C0G1E103J060AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 0805
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012C0G1E103J060AA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
Farnell
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.45%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-22
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
50V 10nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 10nF NP0 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.01uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Automotive T/R
Yageo GroupC0805C103J3GACTU
0805 C 10NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 25 V, +125DEGC, C0G DIELECTRIC, +/-5%
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.01uF, Surface Mount, 2012M/0805
Descriptions
Descriptions de TDK C2012C0G1E103J060AA fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.01uF 25V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
CERAMIC CAPACITOR 0.01UF 25V, C0G, 5%, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 10000, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.10
CAP, 0.01µF, 25V, 5%, C0G/NP0, 0805; Capacitance: 10000pF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 5%; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Product Range: C Series TDK; Operat