Yageo Group C0603C153K5RACAUTO
Cap Ceramic 0.015uF 50V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R Automotive AEC-Q200
IHS
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Upverter
Newark
Tendance sur 3 mois:
-6.21%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 nF
15 nF
15 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.015uF 10% X7R 50V 0603 Paper T/R
Samsung Electro-MechanicsCL10B153KB8NNNC
50V 15nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.015 uF, 50 V, ± 10%, X7R, 0603 [1608 Metric]
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 0.15 TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
25V 15nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603 / Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0603C153K5RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.015uF 50V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
SMD MLC Capacitor 15nF 50V 10% X7R 0603
Chip Capacitance (Mlcc) 0603 15nF ±10% 50V X7R