Yageo Group C0603C153K1RACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 100V 0.015uF X7R 0603 10% AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Farnell
Datasheet26 pagesIl y a 2 ans
Datasheet1 pageIl y a 5 ans
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Upverter
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+111%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
15 nF
15 nF
15 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
800 µm
800 µm
Introduction Date2012-06-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
100V 15nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 Soft Termination 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.015uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C T/R
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603 / Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
KYOCERA AVX06035C153KAT2A
0603 15 nF 50 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0603C153K1RACAUTO fournies par ses distributeurs.
Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125C Automotive T/R
Cap Ceramic 0.015uF 100V X7R 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R