Yageo Group C0402C225M9PACTU
CAP CER 2.2UF 6.3V X5R 0402 / 2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
IHS
Datasheet21 pagesIl y a 3 ans
Datasheet3 pagesIl y a 0 an
Upverter
element14 APAC
Electro Sonic
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X5R
X5R
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Pièces détachées
6.3V 2.2uF X5R ±20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENJMK105BJ225MV-F
0402 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
TAIYO YUDENJMK105BJ225MVHF
0402 2.2 uF 4 V ±20% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de Yageo Group C0402C225M9PACTU fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X5R 20% SMD 0402 85°C Paper T/R
Avnet Japan
Cap 2.2Uf 6.3V X5R 20% Smd 0402 Rohs Compliant: Yes |Kemet C0402C225M9PAC TU
Ceramic Capacitor 2.2uF, 6.3VDC, 0402, ±20 %
CAP, 2.2µF, 6.3V, 20%, X5R, 0402; Capacitance:2.2µF; Voltage Rating:6.3V; Ceramic Capacitor Case:0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%;
CAP, 2.2µF, 6.3V, 20%, X5R, 0402; Capacitance: 2.2µF; Voltage Rating: 6.3V; Ceramic Capacitor Case: 0402 [1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X5R; Product Range: C Series KEMET; Operating Temperature Min: -55°C; Operating Temperature Max: 85°C; Automotive Qualification Standard: -; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Capacitance Tolerance ±: ± 20%; Capacitor Terminals: SMD; No. of Pins: 2Pins; Operating Temperature Range: -55°C to +85°C