Infineon IPP60R099C6XKSA1
Trans MOSFET N-CH 600V 37.9A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPP60R099C6XKSA1.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 8 ans
Upverter
Newark
_legacy Avnet
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+50.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 600V 30A 3-Pin(3+Tab) TO-220
STMicroelectronicsSTP34NM60N
N-channel 600 V, 0.092 Ohm typ., 31.5 A MDmesh II Power MOSFET in TO-220 package
MOSFET N-CH 650V 38A TO220-3 / N-Channel 650 V 38A (Tc) 278W (Tc) Through Hole PG-TO220-3
Trans MOSFET N-CH 650V 31.2A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube
STMicroelectronicsSTP34NM60ND
N-channel 600 V, 0.097 Ohm, 29 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) TO-220
onsemiFCP36N60N
N-Channel Power MOSFET, SUPREMOS®, FAST, 600 V, 36 A, 90 mΩ, TO-220
Descriptions
Descriptions de Infineon IPP60R099C6XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 37.9 A, 99 mOhm, TO-220, 3 Pins, Surface Mount
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 37.9 A, 0.09 ohm, TO-220, Through Hole
TRANSISTOR, OPTIMOS 3 POWER, N-CHANNEL, NORMAL LEVEL, 600V, 37.9A, TO220
278KW 20V 3.5V 119nC@ 10V 1N 600V 99m¦¸@ 10V 37.9A 2.66nF@ 100V TO-220 9.45mm
37.9 A 600 V 0.099 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET TO-220AB
Power Field-Effect Transistor, 37.9A I(D), 600V, 0.099ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-220AB
Infineon SCT
MOSFET, N-CH, 600V, 37.9A, TO220; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:37.9A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.09ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:278W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220; No. of Pins:3; MSL:(Not Applicable); SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Operating Temperature Range:-55°C to +150°C
CoolMOS™ C6 combines Infineon's experience as the leading superjunction MOSFET supplier with best-in-class innovation. The C6 devices provide all benefits of a fast switching superjunction MOSFET while not sacrificing ease of use. Extremely low switching and conduction losses make switching applications even more efficient, compact, lighter and cooler.600V CoolMOS™ C6 is replacement for 600V CoolMOS™ C3650V CoolMOS™ C6 is replacement for 650V CoolMOS™ C3