Infineon IPI60R190C6XKSA1
Transistor MOSFET N-Channel 600V 20.2A 3-Pin TO-262 Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPI60R190C6XKSA1.
IHS
Datasheet19 pagesIl y a 8 ans
Datasheet19 pagesIl y a 0 an
Upverter
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.05%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-06-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Trans MOSFET N-CH 650V 16A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
STMicroelectronicsSTI24NM60N
N-channel 600 V, 0.168 Ohm, 17 A MDmesh(TM) II Power MOSFET I2PAK
STMicroelectronicsSTFI24N60M2
N-channel 600 V, 0.168 Ohm typ., 18 A MDmesh M2 Power MOSFET in I2PAKFP package
STMicroelectronicsSTI24N60M2
N-channel 600 V, 0.168 Ohm typ., 18 A MDmesh M2 Power MOSFET in I2PAK package
Cool MOS™ Power Transistor / Trans MOSFET N-CH 500V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
Trans MOSFET N-CH 650V 20.7A 3-Pin(3+Tab) TO-262
Descriptions
Descriptions de Infineon IPI60R190C6XKSA1 fournies par ses distributeurs.
Power Field-Effect Transistor, 20.2A I(D), 600V, 0.19ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon SCT
MOSFET,N CH,600V,20.2A,TO262; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:20.2A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.17ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:3V; Power Dissipation Pd:151W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:TO-262; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:20.2A; Power Dissipation Pd:151W; Voltage Vgs Max:30V