Infineon IPB70N10S3L12ATMA1
100V, N-Ch, 11.8 mΩ max, Automotive MOSFET, D2PAK, OptiMOS™-T, PG-TO263-3, RoHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon IPB70N10S3L12ATMA1.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 2 ans
Datasheet9 pagesIl y a 14 ans
Arrow Electronics
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+29.75%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginAustria, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2006-04-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
InfineonIRFS7787PBF
Single N-Channel 75 V 8.4 mOhm 73 nC HEXFET® Power Mosfet - D2PAK
STMicroelectronicsSTH80N10F7-2
N-channel 100 V, 0.008 Ohm typ., 80 A STripFET F7 Power MOSFET in H2PAK-2 package
MOSFET, 75V, 76A, 8.4 mOhm, 73 nC, D2PAK, TAPE & REEL LEFT
InfineonAUIRFS3607
Automotive Q101 75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a D2-Pak Package, D2PAK-3, RoHS
75A, 100V, 0.014 Ohm, N-Channel, UltraFET Power MOSFETs | MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK
75A, 100V, 0.015 Ohm, N-Channel, Logic Level UltraFET® Power MOSFET | MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK
Descriptions
Descriptions de Infineon IPB70N10S3L12ATMA1 fournies par ses distributeurs.
Infineon SCT
Mosfet, N-Ch, 100V, 70A, To-263 Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPB70N10S3L12ATMA1
MOSFET, N-CH, 100V, 175DEG C, 125W; Available until stocks are exhausted Alternative available
Trans MOSFET N-CH 100V 70A Automotive 3-Pin(2+Tab) D2PAK T/R
OPTIMOS-T POWER-TRANSISTOR Power Field-Effect Transistor, 70A I(D), 100V, 0.012ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Summary of Features: N-channel - Enhancement mode; Automotive AEC Q101 qualified; MSL1 up to 260C peak reflow; 175C operating temperature; Green product (RoHS compliant); 100% Avalanche tested | Benefits: highest current capability 180A; low switching and conduction power losses for high thermal efficiency; robust packages with superior quality and reliability; optimized total gate charge enables smaller driver output stages | Target Applications: 48V inverter; 48V DC/DC; HID lighting