Infineon BSZ100N03MSGATMA1
2.1W 16V 1V 8.3NC@ 4.5V, 17NC@ 10V 1N 30V 9.1M¦¸@ 10V 40A 1.3NF@ 15V Son , 3.3MM*3.3MM*1.1MM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Infineon BSZ100N03MSGATMA1.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 15 ans
Datasheet11 pagesIl y a 4 ans
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.64%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-10-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
30V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a 3mm X 3mm PQFN package, PQFN 3X3 8L, RoHS
onsemiFDMS3660S
Transistor MOSFET Array Dual N-CH 30V 60A/145A 8-Pin Power 56 T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount N-Channel Single Mosfet Transistor 10A Ta 32A Tc 75A 1.87W 1.3ns
Single N-Channel 30 V 8.7 mOhm 12 nC HEXFET® Power Mosfet - PQFN-5 x 6 mm
Single N-Channel 30 V 6 mOhm 15 nC HEXFET® Power Mosfet - PQFN 3.3 x 3.3 mm
onsemiFDD8780
PowerTrench® MOSFET, N-Channel, 25V, 35A, 8.5mΩ
Descriptions
Descriptions de Infineon BSZ100N03MSGATMA1 fournies par ses distributeurs.
Trans MOSFET N-CH 30V 10A 8-Pin TSDSON EP T/R
10 A 30 V 0.0114 ohm N-CHANNEL Si POWER MOSFET
Power Field-Effect Transistor, 10A I(D), 30V, 0.0114ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET N-CH 30V 10A/40A 8TSDSON
BSZ100N03 - 12V-300V N-CHANNEL P
MOSFET, N CH, 40A, 30V, PG-TSDSON-8; Transistor Polarity:N Channel; Drain Source Voltage Vds:30V; On Resistance Rds(on):7.3mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:30W; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Transistor Case Style:PG-TSDSON; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Current Id Max:40A; Power Dissipation Pd:30W; Transistor Type:Power MOSFET; Voltage Vgs Max:20V
Ultra low gate and output charge, together with lowest on-state resistance in small footprint packages, make OptiMOS™ 25V the best choice for the demanding requirements of voltage regulator solutions in servers, datacom and telecom applications. OptiMOS™ 30V products are tailored to the needs of power management in notebook by improved EMI behavior, as well as increased battery life. Available in halfbridge configuration (power stage 5x6)