Fastron 1008AS-1R0K-01
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor 1000nH 10% 370mA Taped/Reel 2000 QTY
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 1008AS-1R0K-01.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
4
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
370 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.75 Ω
1.75 Ω
Q Factor
36
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 1008AS-1R0K-01 fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
1008 WIREWOUND CER IND 1uH 10%