Fastron 0805AS-3R3K-01
General Purpose Inductor, 3.3uH, 10%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 0805AS-3R3K-01.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 3 ans
Electro Sonic
Master Electronics
Burklin Elektronik
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
5,000
Authorized Distributors
3
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
120 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
5.1 Ω
5.1 Ω
Q Factor
15
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2012-11-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 0805AS-3R3K-01 fournies par ses distributeurs.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
0805 WIREWOUND CER IND 3.3uH 10%
7.9MHz 80MHz(Typ) 120mA 15 3.3¦ÌH 5.1¦¸ ¡À10% 0805 2.3mm*1.8mm