Fastron 0402AS-016J-01
General Purpose Inductor, 0.016uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Fastron 0402AS-016J-01.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 3 ans
Electro Sonic
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Inductance
16 nH
16 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
24
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Introduction Date2011-07-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Descriptions
Descriptions de Fastron 0402AS-016J-01 fournies par ses distributeurs.
Wire-wound Ceramic RF Chip Inductor
Fastron
0402 WIREWOUND CER IND 16nH 5%