EPCOS B32652A4474J000
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour EPCOS B32652A4474J000.
IHS
Datasheet61 pagesIl y a 5 ans
EPCOS
Farnell
Newark
Ciiva
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+704%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
11,440
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
5 %
5 %
Termination
PC Pins
Height - Seated (Max)
17.5006 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-09-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECW-FD2W474JB
Ecwf(D), Met Polyprop Film Cap, Rad Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECW-FD2W474JB
PanasonicECWF2W474JAQ
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.47uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-FD2W474J
Cap Film 0.47uF 520V PP 10% (18 X 9 X 17.5mm) Radial 15mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.47uF 400V PP 5% (26 X 7 X 16.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 22.5mm 100C Bulk
Descriptions
Descriptions de EPCOS B32652A4474J000 fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.47uF 400V PP 5% (18 X 9 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 110C Automotive Bulk
470nF -55鈩儈+100鈩 卤5% Plugin,P=15mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.47uF, 400V DC, 9mm(W) x 17.5mm(H) x 18mm(L)
B32652 FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 5% 470nF 200V
Capacitor Polypropylene Pp Film 0.47Uf, 400V, 5%, Radial; Dielectric Type:Metallized Pp; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.47Μf; Capacitance Tolerance:± 5%; Voltage(Ac):200V; Voltage(Dc):400V Rohs Compliant: Yes |EPCOS (TDK) B32652A4474J000