Diodes Inc. ZXTN25100DGTA
Bipolar (BJT) Single Transistor, NPN, 100 V, 3 A, 3 W, SOT-223, Surface Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. ZXTN25100DGTA.
Upverter
Technical Drawing5 pagesIl y a 9 ans
Newark
IHS
Diodes Inc SCT
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+107%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.ZXTN19100CGTA
ZXTN19100CG Series NPN 100 V 5.5 A Medium Power Transistor SMT - SOT-223-3
Diodes Inc.DCP56-16-13
TRANS NPN 80V 1A SOT-223 / Trans GP BJT NPN 80V 1A 1000mW 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
Diodes Inc.DCP56-13
DCP56 Series NPN 1 W 80 V 1 A Surface Mount Epitaxial Transistor - SOT-223
onsemiNZT7053
NZT7 Series NPN 1 W 100 V 1.5 A Surface Mount Darlington Transistor - SOT-223
onsemiBSP52
Small Signal Bipolar Transistor, 0.8A I(C), 1-Element, NPN, Silicon, TO-261AA
onsemiPZTA29
Transistor, bjt, darlington, npn,800Ma I(C),sot-223 Rohs Compliant: Yes |Onsemi PZTA29
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. ZXTN25100DGTA fournies par ses distributeurs.
ZXTN25100 Series NPN 5.3 W 100 V 3 A SMT General Purpose Transistor - SOT-223
Small Signal Bipolar Transistor, 3A I(C), 100V V(BR)CEO, 1-Element, NPN, Silicon
100V NPN HIGH GAIN TRANSISTOR IN SOT223 VCEO=100V VEBO=7V IC=3A
Trans GP BJT NPN 100V 3A 5300mW 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T/R
100V NPN High Gain Transistor SOT-223
RS APAC
Transistor Polarity:NPN; Collector Emitter Voltage Max:100V; Continuous Collector Current:3A; Power Dissipation:5.3W; Transistor Mounting:Surface Mount; No. of Pins:4Pins; Transition Frequency:175MHz; DC Current Gain hFE Min:10hFE RoHS Compliant: No