Diodes Inc. DZ23C15-7-F
DZ23C15-7 Series 300 W 15 V Dual Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. DZ23C15-7-F.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
element14 APAC
DigiKey
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-83.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.AZ23C15-7-F
Diode Zener Dual Common Anode 14.7V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diodes Inc.AZ23C13-7-F
AZ23C13 Series 13 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
DIODE ZENER 13V 225MW SOT23-3 / Zener Diode 13 V 225 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236)
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 14V 225mW 18V
Diodes Inc.DZ23C13-7-F
DZ23C13 Series 13 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23
Zener Diode Single 15V 5% 30Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. DZ23C15-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Dual Common Cathode 15V 6.12% 30Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
ZENER DIODE SOT-23 300MW 15V CASE-5A, SD<AZ
1 pair of common cathodes 13.8V~15.6V 300mW 15V SOT-23 Zener Diodes ROHS
Zener Diode, 15V V(Z), 6.12%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener / Zener Diodes 15V 2.90 x 1.30mm SMT SOT23 300mW 110Ω
300mW SURFACE MOUNT POWER ZENER DIODE, 6.12%, 0.1µA
Diodes Inc SCT
DIODE, DUAL ZENER, 15V, 0.3W, SOT23; Zener Voltage Vz Typ:15V; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3; Package / Case:SOT-23; Power Dissipation Max:300mW; Termination Type:SMD; Test Current:5mA