Diodes Inc. DDZ7V5B-7
Zener Diode, 7.5V V(Z), 2.62%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. DDZ7V5B-7.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 4 ans
Diodes Inc SCT
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.02%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SOD-123-2
Zener Voltage
7.5 V
7.985 V
Tolerance
2.5 %
2.5 %
Power Dissipation
500 mW
500 mW
Impedance
6 Ω
8 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
100 nA
Forward Voltage
900 mV
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2003-08-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.DDZ7V5C-7
Zener Diode, 7.5V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ7V5C-7
Diodes Inc.DDZ6V8B-7
Zener Diode, 6.8V V(Z), 2.55%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ6V8C-7
Zener Diode, 6.8V, 0.47W, Sod-123 Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. DDZ6V8C-7
Automotive AEC-Q101 Tape & Reel (TR) ±2% Surface Mount Zener Diode 5muA @ 3V 500mW 5.6V 11Ohm
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. DDZ7V5B-7 fournies par ses distributeurs.
Tape & Reel (TR) ±2.5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 100nA @ 6V 500mW 900mV
Zener Diode Single 7.3V 2.62% 6Ohm 500mW 2-Pin SOD-123 T/R
SURFACE MOUNT PRECISION ZENER DIODE, 2.62%, 0.5µA
Diodes Inc SCT
Tight Tolerance Zener Diode Sod123 T&r 3K
ZENER DIODE, 7.5V, 0.47W, SOD-123;
2.5% 100nA 7.5V 6¦¸ 500mW SOD-123 3.85mm*1.7mm*1.35mm