Diodes Inc. BZT52C36S-7-F
BZT52C Series 200 mW 36 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. BZT52C36S-7-F.
HQonline
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
Future Electronics
Diodes Inc SCT
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.07%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Authorized Distributors
6
Case/Package
SC
SC
Zener Voltage
36 V
36 V
36 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
90 Ω
90 Ω
90 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
50 nA
50 nA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-09-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Diodes Inc.BZX84C36W-7-F
Diode Zener Single 36V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.MMSZ5258BS-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Diodes Inc.MMBZ5258BW-7-F
Diode Zener Single 36V 5% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 36V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 25.2V 200mW 36V 90Ohm
Diode Zener Single 36V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. BZT52C36S-7-F fournies par ses distributeurs.
Diode Zener Single 36V 5.56% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 36V V(Z), 5.56%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 36V, 200MW, SOD323; Zener Voltage Vz Typ:36V; Power Dissipation Pd:200mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOD-323; No. of Pins:2; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)