Diodes Inc. BZT52C24S-7-F
BZT52C24S Series 24 V 10 A 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Diodes Inc. BZT52C24S-7-F.
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Mouser
Diodes Inc SCT
iiiC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+49.63%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SC
SC
Zener Voltage
24 V
24.2 V
24.2 V
Tolerance
6 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
300 mW
300 mW
Impedance
70 Ω
70 Ω
70 Ω
Max Reverse Leakage Current
100 nA
50 nA
50 nA
Forward Voltage
Pièces détachées
Diodes Inc.BZX84C24W-7-F
Diode Zener Single 24V 6% 200mW 3-Pin SOT-323 T/R
Diodes Inc.BZX84C24S-7-F
Diode Zener Dual Anti Parallel 24V 6% 200mW 6-Pin SOT-363 T/R
Diodes Inc.BZX84C24T-7-F
BZX84C24T Series 150 mW 24 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-523
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 16.8V 200mW 24V 70Ohm
Zener Diode, 24V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
onsemiMM5Z24V
500 mW 24 V ±5% Zener Diode Voltage Regulator
Descriptions
Descriptions de Diodes Inc. BZT52C24S-7-F fournies par ses distributeurs.
Zener Diode Single 24V 5.79% 70Ohm 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 24V V(Z), 5.79%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
100nA@16.8V 70Ω Single 22.8V~25.6V 200mW 24V SOD-323 Zener Diodes ROHS
DIODE, ZENER, 24V, 200MW, SOD323; Zener Voltage Vz Typ:24V; Power Dissipation Pd:200mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOD-323; No. of Pins:2; MSL:MSL 1 - Unlimited; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)