Vishay BZX384C24-HE3-08
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 50nA @ 16.8V 200mW 24V 70Ohm
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Vishay BZX384C24-HE3-08.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 8 ans
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-40.53%
Stock
97,551
Authorized Distributors
5
Zener Voltage
24 V
24 V
24 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
200 mW
200 mW
200 mW
Impedance
70 Ω
70 Ω
70 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-10-01
LTD Date2026-04-01
Pièces détachées
BZX384 Series 20 V ±5 % 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Diode Zener Single 27V 5% 200mW 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 22V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
Diodes Inc.DDZ9707S-7
DDZ9707S Series 20 V 200 mW Precision Zener Diode Surface Mount - SOD-323
Diodes Inc.DDZ9711S-7
Diodes Inc.MMSZ5252BS-7-F
MMSZ5252 Series 24 V ±5% 200 mW Surface Mount Zener Diode - SOD-323
Descriptions
Descriptions de Vishay BZX384C24-HE3-08 fournies par ses distributeurs.
Diode Zener Single 24V 5% 200mW Automotive 2-Pin SOD-323 T/R
Zener Diode, 24V V(Z), 5%, 0.2W, Silicon, Unidirectional
50nA@16.8V ©I5% 25´Î Single 22.8V~25.6V 200mW 24V SOD-323 Zener Diodes ROHS
Zener Diode Sod323 |Vishay BZX384C24-HE3-08
5% 50nA 24V 70¦¸ 200mW SOD-323