Cornell Dubilier WBR500-25A
Cap 500uF 25VDC -10% to 150% 10.16 X 33.528mm AXL 0.95 Ohm 280mA 2000 hr
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Cornell Dubilier WBR500-25A.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 4 ans
Electro Sonic
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-02-28
Pièces détachées
Cornell DubilierWBR500-50A
Cap Aluminum Lytic 500uF 50V -10% to 150% (13.21 X 39.88mm) Axial 0.77 Ohm 340mA 2000h 85C
NichiconTVX1A471MAD
VX Series 470 uF 10 V 85°C Ø8 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX0J471MAD
Cap Aluminum Lytic 470uF 6.3V 20% (8 X 16mm) Axial 330mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF
Cornell DubilierSKA471M050
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierTC75501
Cap Aluminum 500uF 75V -10% to 75% (22.225 X 53.975mm) Axial 0.19 Ohm 1765mA 1000 hr 85C
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier WBR500-25A fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 150% +Tol, 10% -Tol, 500uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors - Axial Leaded 500uF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor 500Uf, 25V, +150, -10%, Axial; Capacitance:500Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitance Tolerance:-10%, +150%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:-; Polarity:Polar; Lead Spacing:-; Esr:0.95Ohm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier WBR500-25A