Cornell Dubilier SKA471M050
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Cornell Dubilier SKA471M050.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 20 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2001-08-27
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2010-12-23
LTD Date2011-03-01
Pièces détachées
NichiconTVX1J471MCD
VX Series 470 uF 63 V 85°C Ø13 x 31.5mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX1V471MCD
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470UF, 35V, Axial
NichiconTVX1H471MCD
Capacitor Aluminum 470 µF 50V 20% (13 x 31.5mm) Axial 840mA 2000h 85C
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier SKA471M050 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 50V 20% (13 X 27mm) Axial 0.31 Ohm 650mA 2000h 85C
Capacitor;Al Electrolytic;Axial;470uF;50V
470¦ÌF 50V ¡À20% 310m¦¸@ 120Hz 2000h@ 85¡ãC 650mA@ 120Hz,747.5mA@ 1kHz 16mm*27mm
PACK OF 100 ELECTROLYTIC CAPACITOR
Aluminum Electrolytic Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:470µF; Voltage Rating:50V; Capacitor Dielectric Type:Aluminum Electrolytic; Termination Type:Axial Leaded; Operating Temperature Range:-40°C to +85°C ;RoHS Compliant: Yes