Cornell Dubilier SLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet9 pagesIl y a 4 ans
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Stock
1
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
324 mΩ
Ripple Current
1.86 A
1.86 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell Dubilier381LX821M100J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConESMH101VSN821MP25T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
NichiconLGU2A821MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU2A821MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cornell Dubilier381LX821M080H012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 80V 820uF SNAP-IN
United Chemi-ConEKMH101VSN821MP30T
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier SLPX821M100A1P3 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
85 °C Snap-In Aluminum Electrolytic 820µF 100V
CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP TH
Capacitor Alum Elec 820Uf, 100V, 20%, Snap-In; Capacitance:820Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Case Style:Can; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier SLPX821M100A1P3