Cornell Dubilier 381LX821M080H012
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 80V 820uF SNAP-IN
Datasheet11 pagesIl y a 3 ans
Datasheet11 pagesIl y a 6 ans
New Yorker Electronics
Sager Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
20,002
Authorized Distributors
4
Capacitance
820 µF
820 µF
820 µF
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
80 V
80 V
80 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
222 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.2 A
1.37 A
1.37 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cornell DubilierSLPX821M100A1P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 820uF 100V 20% 85C
NichiconLGU2A821MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconLGU2A821MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 100V 820muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1K821MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 80V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMH101VSN821MP30T
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, 820uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 381LX821M080H012 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 820uF 80V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 0.222 Ohm 1.2A 3000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 820Uf, 80V; Capacitance:820Μf; Voltage(Dc):80V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:3000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Height:25Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LX821M080H012