Cornell Dubilier AHA158M06G24T-F
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1500uF, Surface Mount, 4741
Sager Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,500
Authorized Distributors
1
Capacitance
1.5 mF
1.5 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
4741
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
400 mΩ
80 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
480 mA
637.5 mA
Height - Seated (Max)
10.2108 mm
10.2108 mm
Pièces détachées
PanasonicEEV-HA0J152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMVA6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 480mA 2000h 85°C Cardboard T/R
PanasonicEEEFP0J152AP
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20%( 10 X 10.2mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
PanasonicEEE-0JA152P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 1500muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUUR0J152MNL1GS
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 489mA 2000h 85C T/R
United Chemi-ConEMVE6R3ADA152MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1500uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 550mA 2000h 105°C Cardboard T/R
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier AHA158M06G24T-F fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 1500uF 6.3V AEC-Q200
1.5mF 6.3V ¡À20% 400¦¸@ 120Hz 2000h@ 105¡ãC 480mA@ 120Hz,816mA@ 10kHz SMD 10.3mm*10.3mm*10.2mm
CAPACITOR; SMT-AL(V-CHIP) 1500UF;6.3V
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1500Uf, 6.3V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:1500Μf; Voltage(Dc):6.3V; Esr:0.4Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Polarity:Polar; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier AHA158M06G24T-F