Cornell Dubilier 381LR471M450A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LR 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Fiches techniques et documents
Master Electronics
Datasheet6 pagesIl y a 4 ans
Datasheet6 pagesIl y a 6 ans
New Yorker Electronics
Farnell
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
67,125
Authorized Distributors
6
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
282 mΩ
420 mΩ
420 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.47 A
1.72 A
1.72 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
50.0126 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECOS2GA471EA
Cap Aluminum 470uF 400V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.282 Ohm 1750mA 3000h 105°C Bulk
Cornell Dubilier381LX471M450A052
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLPX471M450H9P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 470uF; Snap-In; Vol-Rtg 450V; 35X50; 85C
United Chemi-ConEKMM451VSN471MA50S
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 1850mA 3000h 105C
KYOCERA AVXLGU2W471MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell DubilierSLP471M450H9P3
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.706 Ohm 1850mA 3000h 105C
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier 381LR471M450A052 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.282 Ohm 2470mA 3000h 105C
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 470uF 450V 20% | Cornell-Dubilier 381LR471M450A052
381LR Series 450 V 470 uF Ø35x50mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor Polarized
Aluminum Electrolytic Capacitor, 470Uf, 450V; Rango De Producto:Serie 381L; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.282Ohm; Altura:50Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Cornell Dubilier 381LR471M450A052