Cornell Dubilier SLPX471M450H9P3
Capacitor; Aluminum Electrolytic; Cap 470uF; Snap-In; Vol-Rtg 450V; 35X50; 85C
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Sager Electronics
Farnell
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Stock
1
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
565 mΩ
430 mΩ
430 mΩ
Life (Hours)
3000 hours
10000 hours
Ripple Current
2.8 A
2.7 A
2.7 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECET2WP471EA
Cap Aluminum 470uF 450V 20% (35 X 50mm) 0.423 Ohm 2530mA 3000 hr 85°C Bulk
United Chemi-ConESMM451VSN471MA45S
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 45mm) Snap-In 10mm 2680mA 3000h 85C
Cornell Dubilier380LX471M450A452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 380LX 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Cornell Dubilier380LX471M450A052
Cornell DubilierSLP471M450H9P3
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.706 Ohm 1850mA 3000h 105C
KYOCERA AVXLLS2W471MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 450V 470muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
Descriptions
Descriptions de Cornell Dubilier SLPX471M450H9P3 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.565 Ohm 2800mA 3000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 450V 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 470UF, 450V, 20%, SNAP-IN; Capacitance:470µF; Voltage(DC):450V; Voltage(AC):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:4000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; P 52R2398
Aluminum Electrolytic Capacitor 470Uf, 450V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Lpx; Capacidad:470Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:450V; Diámetro:35Mm; Resistencia Esr:0.565Ohm; Altura:50Mm; Núm. De Contactos:2 |Cornell Dubilier SLPX471M450H9P3