Coilcraft SER1590-901MLB
General Purpose Inductor, 0.9uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 6462
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
FarnellSER1590-901MLB01Cut Tape
5h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft SER1590-901MLB.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
element14 APAC
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Inductance
900 nH
900 nH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.15 mΩ
1.15 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.9uH, 20%, 1 Element, Iron-Core, SMD, 5452
Wurth Elektronik744355090
WE-HCI SMT Flat Wire High Current Inductor
General Purpose Inductor, 0.9uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7636
General Purpose Inductor, 0.82uH, 20%, 1 Element, Carbonyl Powder-Core, SMD, 5349
Inductor Power Shielded/Molded Wirewound 0.82uH 20% 100KHz Powdered Iron 15A 0.0055Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft SER1590-901MLB fournies par ses distributeurs.
Power inductor, high current, 20% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, PWR, 900NH, 22A,20%,160MHZ; Product Range:COILCRAFT - SER1590 Series; Inductance:900nH; Inductance Tolerance:± 20%; Inductor Construction:Shielded; DC Resistance Max:1150µohm; RMS Current (Irms):22A; Saturation Current (Isat):27A; Case Dimensions:16.26mm x 15.75mm x 10.16mm; DC Current Rating:22A; Inductor Case Style:SMD; Self Resonant Frequency Min:160MHz