Coilcraft 1812CS-272XGLB
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Farnell1812CS-272XGLB391Cut Tape
3h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1812CS-272XGLB.
Coilcraft Direct
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.53%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
78
Authorized Distributors
1
Inductance
2.7 µH
2.7 µH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
300 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
3.2 Ω
3.2 Ω
Q Factor
63
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2009-08-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 22Q-Factor Ceramic 0.29A 3.2Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 22Q-Factor Ceramic 290mA 1008 Embossed Plastic T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 34Q-Factor Ferrite 490mA 1008 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1812CS-272XGLB fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 2.7UH, 2%, 160MHZ, RF, SMD; Inductance: 2.7µH; Product Range: 1812CS Series; DC Current Rating: 300mA; High Frequency Inductor Case: 1812 [4532 Metric]; I; Available until stocks are exhausted Alternative available