Coilcraft 1008CS-272XGLB
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
Classic Components1008CS-272XGLB138
2d
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 1008CS-272XGLB.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 8 ans
Newark
Coilcraft Direct
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor RF Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 22Q-Factor Ceramic 0.29A 3.2Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1812
General Purpose Inductor, 2.7uH, 2%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 2.7uH 2% 7.9MHz 34Q-Factor Ferrite 490mA 1008 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 1008CS-272XGLB fournies par ses distributeurs.
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 2.7UH, 2%, 140MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 2.7UH, 2%, 140MHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 1008CS Series; Inductance:2.7 H; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:1008 [2520 Metric]; Self Resonant Frequency Min:140MHz; DC Resistance Max:3.2ohm; ;RoHS Compliant: Yes