Coilcraft 0603HP-4N7XGLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Coilcraft 0603HP-4N7XGLU.
Newark
Megastar
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,042
Authorized Distributors
0
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
100 mΩ
Q Factor
75
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0043uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.7A 0.091Ohm DCR 0402 T/R
Descriptions
Descriptions de Coilcraft 0603HP-4N7XGLU fournies par ses distributeurs.
Fixed Inductors 0603HP Hi Perfrmnce 4.7 nH 2 % 1.1 A
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 4.7NH, 2%, 7.9GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 4.7NH, 2%, 7.9GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:4.7nH; Inductance Tolerance: 2%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:7.9GHz; DC Resistance Max:0.1ohm; DC Current;RoHS Compliant: Yes