Bourns SRU2016-4R7Y
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.15A 0.215Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU2016-4R7Y.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Newark
element14 APAC
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.47%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
3DTélécharger
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.9A 0.22Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 96mOhm DCR 2020 Blister T/R
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGG
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGGV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU2016-4R7Y fournies par ses distributeurs.
SRU2016 SERIES SHIELDED WIREWOUND SMD INDUCTOR W/ FERRITE CORE,4.7 UH +/-30% Q:8
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1111
CHOKE, POWER, SHIELDED, 4.7UH; Inductor Type:Shielded Power Choke; Inductance:4.7µH; Tolerance, Inductance:± 30%; Resistance:215mohm; Self Resonant Frequency:80MHz; Case Style:SMD Shielded; Q Factor @ Vr, F:8; Core Material:Ferrite DR/RI; Tolerance, +:30%; Tolerance, -:30%; Current, Ic Sat:0.74A; External Depth:1.8mm; External Length / Height:2.8mm; Max RMS Current:1.15A; Temp, Op. Max:125°C; Temp, Op. Min:-40°C; Test Frequency:7.96MHz; Width, External:2.8mm