Bourns SRU5016-4R7Y
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2121
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU5016-4R7Y.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Master Electronics
Farnell
Arrow Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2004-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3.03A 0.043Ohm DCR 2020 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8.12Q-Factor Ferrite 1.55A 0.07Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2020
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGGV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGG
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.1A 0.068Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU5016-4R7Y fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 4.7UH 1.3A 43 MOHM SMD
POWER INDUCTOR 4.7UH 1.3A 30% 60MHZ
INDUCTOR, SHIELDED, 4.7UH, 1.2A, SMD
Fixed Inductors 4.7uH 30% SMD 5016
SRU5016 Nonstandard 0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm 4.7muH
4.7uH ±30% 1.2A SMD,5.2x5.2mm Power Inductors ROHS
SMD SHIELDED POWER CHOKE - LEAD FREE
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 1.2A, Smd; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):1.3A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Sru5016 Series; Dc Resistance Max:0.043Ohm; Inductance Tolerance:± 30% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU5016-4R7Y