Bourns SRR4011-4R7YL
General Purpose Inductor, 4.7uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1919
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRR4011-4R7YL.
Newark
Datasheet3 pagesIl y a 7 ans
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.52%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.09A 122mOhm DCR 2020 Blister T/R
TAIYO YUDENNRS5014T4R7NMGGV
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 1.4A 0.12Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8.12Q-Factor Ferrite 1.55A 0.07Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 1.72A 0.082Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.15A 96mOhm DCR 2020 Blister T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 2.18A 62mOhm DCR 1515 Blister T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRR4011-4R7YL fournies par ses distributeurs.
100KHz 61MHz 1.2A 1.35A 13@7.96MHz 4.7¦ÌH 165m¦¸ ¡À30% 4011 , 4.8mm*4.8mm*1.3mm
Shielded SMD Power Inductor, 4.7uH, 1.4A, 61MHz, 165mOhm
FIXED IND 4.7UH 1.35A 165MOHM SM
SRR4011 Nonstandard 0.189Lx0.189W 4.80mmx4.80mm 4.7muH
MAGNETICS - SHIELDED POWER INDUCTOR-LF
4.7uH ±30% 1.2A SMD,4.8x4.8mm Power Inductors ROHS
Inductor, Shielded, 4.7Uh, 1.2A, Smd, Full Reel; Inductance:4.7Μh; Rms Current (Irms):1.35A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.2A; Product Range:Srr4011 Series; Inductor Case/Package:-; Product Width:4.8Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR4011-4R7YL
INDUCTOR, SMD, 4.7UH, 1.2A; Inductance:4.7µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.165ohm; DC Current Rating:1.35A; Q Factor:13; Self Resonant Frequency:61MHz; Q Test Frequency:7.96MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:4.8mm; External Length / Height:1.15mm; External Width:4.8mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:13; Resonant Frequency:61MHz; Test Frequency:7.96MHz