Bourns SRU1028A-220Y
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 26Q-Factor Ferrite 1.6A 135mOhm DCR Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns SRU1028A-220Y.
Newark
Datasheet4 pagesIl y a 6 ans
Datasheet3 pagesIl y a 12 ans
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-17.19%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
80,151
Authorized Distributors
6
Inductance
22 µH
22 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
135 mΩ
104 mΩ
Q Factor
26
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.15A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 8.8Q-Factor Ferrite 1.3A 0.096Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 30% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 1.6A 0.106Ohm DCR 3131 T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns SRU1028A-220Y fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 22uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Shielded Power Inductors | FIXED IND 22UH 1.6A 135 MOHM SMD
Surface Mount Power Inductor, Aec-Q200 Sru1028A Series, 22 H, 30%, Shielded, 0.135 Ohm, 1.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRU1028A-220Y